Turizm Haberleri

> >
spancer16x16

Gürcistan Batum Gezi Rehberi

Karadeniz gezim sırasında, "bu kadar yolu gelmişken Batum'u da görmek de lazım " dedim. Herkes beğendiğini söylüyor açıkçası ben de merak ettim. Ama biraz hayal kırıklıkları yaşamadım diyemem…

Antalya Tatilciler Otel Aktiviteleriyle Eğlendi

Tatilciler otel aktiviteleriyle eğlendiAntalya'nın Kemer ilçesinde sıcak havadan bunalan yerli ve yabancı tatilciler düzenlenen havuz aktivitelerinde eğlendi.

Biz Evde Yokuz "Yeni Yerler Görmekten Büyük Keyif Alıyoruz"

Birbirinden seçkin konu ve konuklarıyla şimdiye kadar 33 kez düzenlenen Akra Talks'un Eylül ayında gerçekleştirilen 34'üncü programının konukları Biz Evde Yokuz'dan tanıdığımız Duygu Pınar Şar ve Bilgehan Çelik oldu.

Şimdi Yurt İçi Tatile Çıkma Vaktidir

Dolar ve Avro'nun yükselişi ile yurtdışı planlarını öteleyenler, yaz aylarında tatile çıkamayanlar, bu dönemde planlarını yurtiçi tatillerinden yana kullanmaya başladılar. Neredekal.com editörleri seyahat severler ve tatil planı yapanlar için sonbaharın en gözde rotalarını listeledi.

Muhafazakar Kesimin Yeni Gözdesi Kapadokya

Benzersiz coğrafyasıyla ziyaretçilerini büyüleyen Kapadokya, gezginlerin gitmek istediği ilk rotalardan birini oluşturuyor.

Coğrafi İşaret Tescili Başvurusunda Gaziantep Öncü

UNESCO "Yaratıcı Şehirler Ağına" dahil edilen Gaziantep, aradan geçen 3 yıl içerisinde 18 yöresel ürünün patentini ve tescilini aldı.

Sonbaharın Gözdesi: Katar

Arap Yarımadası'nın son yıllarda merak uyandıran ülkesi Katar'ın en kalabalık şehri ve aynı zamanda başkenti olan Doha, seyahatseverlerin yeni gözdesi. İşte bu ihtişamlı şehrin gezilecek en güzel yerleri:

Emirates'ten Basın Açıklaması

Dubai-New York seferini yapan EK 203 sefer sayılı uçuş hakkında yapılan Emirates açıklaması bir basın açıklaması yaptı.

Schengen Bölgesinde Düzenleme! AB Ülkelerine Vizesiz Seyahatte İzin Belgesi Alınacak

AB Konseyi, 26 ülkeden oluşan Schengen bölgesi hakkındaki yeni düzenlemeyi onayladı. Buna göre, girişlerinde vize uygulanmayan ülke vatandaşlarına seyahat izin belgesi zorunluluğu getirildi. Seyahat edecek tüm yolcuların 7 avro karşılığında internetten kayıt yaptırmaları zorunlu olacak.

Alkoçlar Grubu'ndan Haciz Açıklaması!

Alkoçlar Otel Grubu, dün basında yer alan ve Alkoçlar Adakule Oteli'e haciz geldiği ve otelde kalan 700 tatilcinin başka otellere yerleştirildiğini duyuran haberlerle ilgili bir basın açıklaması yaptı.

Antalya Rekor Kırmaya Devam Ediyor! Haritada Zor Bulunan Ülkelerden Bile Turist Geldi

Son yılların turist rekorunu kıran Antalya'ya bu yılın ilk 8 ayında toplam 9 milyon ziyaretçi geldi. 180 ülke ve özerk bölgeden gelen ziyaretçilerin akınına uğrayan turizm cenneti, bu yıl haritada yeri zor bulunan ülkelerden bile turist çekti.

Tınaztepe Mağarası'na Turist Akını

Seydişehir ilçesinde bulunan, 22 kilometre uzunluğa sahip dünyanın en uzun mağaralarından olan Tınaztepe Mağarasına yerli ve yabancı turistler ilgi gösteriyor.

Çay Tarlasına Ziyaretçi Akını

RİZE'nin Çayeli ilçesi Haremtepe köyünde Kenan Çiftçi özenle ekerek düzenlediği çay tarlası, bitişiğindeki ahşap evle birlikte görsel şölen sunuyor.

Malazgirt Zaferi Etkinlikleri Ahlat'a İlgiyi Artırdı

Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü dolayısıyla gerçekleştirilen etkinlikler, Bitlis'in Ahlat ilçesinin tanıtımına katkı sağladı.

Antalya Dünyanın Dört Bir Yanından Ziyaretçi Çekti

Türk turizminin başkenti Antalya'ya bu yılın ocak-ağustos döneminde 180 ülke ve özerk bölgeden 9 milyon 165 bin 352 ziyaretçi geldi.

Samsun Belediyesi, Rus Kadın Fenomenleri Davet Edip Turist Çekmek İsterken Rusya'ya Gidiş Arttı

Samsun Belediyesi, Rusya'da Samsun'u tanıtmak için reklam çalışmaları başlattı. 15 Rus kadın fenomeni Samsun'a davet eden belediye, kenti tanıtıp turist çekmeye çalıştı ancak plan ters tepti ve Samsun'dan Rusya'ya gidişlerde artış yaşandı.

Samsun'un Turist Çekme Planı Ters Tepti! Turist Çekmeye Çalışırken Rusya'ya Gidiş Arttı

15 Rus kadın bloggerın 4 günlük Samsun gezisinden sonra, kentten Rusya'ya gidiş sayısında artış yaşandı.

Bakanlık Harekete Geçti! Turistik yerlerdeki Fahiş Fiyatlara Sınır Geliyor

"50 TL'ye lahmacun, 15 TL'ye su" ile gündeme gelen fahiş fiyatlara hükümet el attı. Turistik bölgelerde her ürünün satışında üst sınır belirlenecek. Menülerde fiyat yazılması zorunlu olacak.

Google'ın Dünyanın Merkezi Olarak Belirlediği Çorum'a Turist Yağıyor

Google'ın, 2 yıl önce dünyanın merkezi olarak belirlediği Çorum, yerli ve yabancı turistlerin akınına uğradı.

Turistler, Mısır Kraliçesinin Yüzdüğü Tarihi Havuza Akın Ediyor

Denizli'de rivayete göre Mısır Kraliçesi Kleopatra'nın da banyo yaptığı havuz, bölgeye akın eden turistlerin ilgi odağı oldu.

Piyasa
Hisse
Yön
Son
Fark
Saat
Yön
97.988
1,94
18:10
Yön
94.743
2,10
18:10
Yön
121.402
2,23
18:10
Yön
6,2917
1,50
00:04
Yön
7,3932
1,07
00:30
Yön
8,2239
-0,20
00:30
Yön
242,7
0,97
00:07
Yön
388
0,97
00:07
Yön
777
0,97
00:07
Yön
1605
-0,45
12:56
spancer16x16
spancer16x16
Döviz Çevirici
TL
Amerikan Doları
Euro
İsviçre Frangı
Yen
İngiliz Sterlini
Serbest piyasa verileri kullanılarak hesaplanmaktadır.
spancer16x16
Altın Çevirici
Altın Türü Seçiniz
spancer16x16
spancer16x16
spancer16x16
spancer16x16
  •  
  •